ekologia
Gospodarka odpadami we własnym domu?

Kiedyś odpady były zbędnym materiałem, którego miejsce było na wysypisku śmieci lub w przydrożnym rowie. Dziś odpady stanowią cenne źródło energii oraz są surowcem, z którego wytwarza się nowe produkty.

Okna
O czym warto pamiętać zanim zaczniemy wymianę okien?

Jeśli już zdecydujemy się na wymianę starych okien na nowe, powinniśmy się zastanowić, czy w ramach prac remontowych nie byłoby dobrze przeprowadzić jeszcze jakiś prac, albo zmienić coś w samych oknach.

Okna
Bramy garażowa a termomodernizacja

Planując wymianę bramy, w pierwszej kolejności należy skupić się na doborze odpowiedniego jej rodzaju. Przede wszystkim powinien on pasować do istniejącego otworu wjazdowego, tak by nową bramę dało się bez problemu zamontować w miejscu starej.

audyt energetyczny
Wykonanie robót termomodernizacyjnych

Czy wiesz, że roboty budowlane związane z  ociepleniem budynków o wysokości do 12 m, a także modernizacja instalacji nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia wykonywania robót?

ekologia
Żarówka żarówce nierówna

1 września tego roku z polskiego rynku na dobre zostaną wycofane wszystkie tradycyjne żarówki o mocy powyżej 7 W. Z natury staniemy się bardziej ekologiczni.

ściany zewnętrzne
Izolacja ścian wewnętrznych z rozsądku?

Izolacja wewnętrzna daje doskonałe rezultaty w przypadku nowych obiektów jak i renowacji już istniejących, wszędzie tam, gdzie nie można zastosować systemów izolacji ścian zewnętrznych.